2017 YILI ENERJİ TÜKETİM BİLDİRİMLERİNİ YAPMAYI UNUTMAYINIZ !18/04/2007 tarih ve 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanununun 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinin (2) numaralı alt bendinde yer alan ' Endüstriyel işletmeler ve enerji yöneticisi çalıştırmakla yükümlü olan bina sahipleri ve/veya yönetimleri istenen bilgileri, kamu kesiminde enerji yöneticisi çalıştırmakla yükümlü olan kurum ve kuruluşlar ise formatı Genel Müdürlük tarafından belirlenen enerji tüketim bilgileri ve kendi tespitlerini içeren raporları her yıl Mart ayı sonuna kadar Genel Müdürlüğe verir ' hükmü yer almaktadır.

Genel Müdürlüğümüz tarafından günümüz ihtiyaçlarına göre yeniden yapılandırılan EnVer Enerji Verimliliği Portalı’nın nihai sürümüne geçilmiştir.

Endüstriyel işletmenize ve/veya Binanıza ait bilgileri kontrol ederek eksik kısımları tamamlamanız, bilgilerinizi güncellemeniz ve 2017 yılı bildirimleriniz de dahil olmak üzere tamamlamanız gerekmektedir.

Bilgilerin girilmemesi halinde yükümlülüğün yerine getirilmesi amacıyla resmi yazı gönderilecek ve kanuni prosedür başlatılacaktır.

Enver portalına ulaşmak için https://enver.yegm.gov.tr adresine tıklayınız.


DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:
1- Enver portalında işlem yapmak isteyen kullanıcılar öncelikle Enver Portalına üye olmalı, kişisel bilgilerini tamamlamalı ve üyeliği tarafımızca onaylanmalıdır. Onaylanmayan bir kullanıcının herhangi bir işlem yapması mümkün değildir.
2- Bina, Endüstriyel İşletme ve Elektrik üretim tesisi vb. kurumlar adına kurumun yetkili temsilcisi portala üye olup kurumla ilgili yapılması gereken işlemleri yapabilir.
3- Enver portalına üye olup üyeliği onaylanan bir kullanıcı(kurumun yetkili temsilcisi) dilediği sayıda kurum (Bina, Endüstriyel İşletme ve Elektrik üretim tesisi) tanımlayarak kurumlarla ilgili tüm işlemleri yapabilir.
4- Enver portalında kurumunu tanımlamış olan bir kullanıcı 'Künye bilgileri' sayfasından Enerji yöneticisini seçerse, seçilen enerji yöneticisi de kurumun biliglerine ulaşabilir ve üzerinde işlem yapabilir. Bir kurumun bilgilerine kurumun yetkili temsilcisi olan kullanıcı ve kurumun tanımlanmış olan enerji yöneticisi ulaşabilir.
5- Daha önce Portalde tanımlı olan bir kurum, kurumun yetkili temsilcisi olan bir kullanıcıya devredilebilir. Kurumun yetkili temsilcisinin değişmesi durumunda da kurum yeni yetkili temsilci olan kullanıcıya devredilebilir. Bu devir işlemleri için kurumun yetkili temsilcisinin kullanıcı bilgilerini ve kurumların isimlerini portal.bilgi@yegm.gov.tr adresine mail olarak atmanız gerekir.
6- Portalde yapmanız gereken işlemler için Enver Portalı Kullanım Klavuzu adresinde verilen kullanım klavuzunu inceleyebilirsiniz.
Ayrıca https://www.youtube.com/playlist?list=PLm_Yu6dwP0wFWglXRS3hA9iLJlxp25nYL adresinde bulunan videoları izleyebilirsiniz.


Sayfa Başına Dön | Anasayfa